Witaj na stronie nordicowej społeczności

W niedzielę, 18 sierpnia, w Śremie odbędą się finałowe zawody tegorocznego cyklu Pucharów Regionalnych Nordic Walking. W marszach na dystansie 5 oraz 10 kilometrów wyłonieni zostaną zwycięzcy klasyfikacji generalnych z poszczególnych kategorii. Zawody organizuje Polska Federacja Nordic Walking, miasto Śrem oraz Santander Consumer Bank, który jest sponsorem strategicznym wydarzenia.

 

Z całością notatki prasowej zapoznać się można TUTAJ.

 

 

Biegi_Slupsk_logo07.09.2019 odbędzie się IV Bieg Przełajowy im. chor. sztab. Tadeusza KLOSKOWSKIEGO. Do biegaczy dołączą również nordic walkerzy.

Celem imprezy oprócz biegania, chodzenia i propagowania zdrowego stylu życia poprzez sport jest wspieranie bezdomnych z Domu Brata Alberta w Słupsku, integracja środowiska służb mundurowych oraz Promocja miasta Słupska.

 

Głównym Organizatorem Imprezy jest Fundacja Wspierania Inicjatyw Niekonwencjonalnych „Sub ventum” przy współudziale: Parafii pw. Św. Jana Kantego w Słupsku, Polipolu Intenational, Hondy Igmar AD oraz Nadleśnictwa Leśny Dwór.

Biegacze będą mieli do pokonania dystans 6 km, natomiast walkerzy zmagać się będą z trasą o 1 km krótszą. Start biegu nastąpi o godz. 11.00 (limit 1 godz.), a nordic walkerzy wystartują o godz. 11.05 (limit 1,5 godz.).

 

Biuro zawodów czynne będzie w godz. 9.00 – 10.45 i mieścić się będzie na terenie Parafii pw. Św. Jana Kantego w Słupsku, ul. Leśna 7A

Oznakowana i zabezpieczona trasa wiodła będzie trasami słupskiego Lasku Południowego.

 

Warunkiem wystartowania w biegu i marszu oraz końcowej klasyfikacji jest posiadanie numeru startowego wraz z chipem. Numer startowy w trakcie biegu musi być przypięty z przodu koszulki.

Przed startem zawodnicy będą weryfikowani w Biurze Zawodów na podstawie dokumentu stwierdzającego tożsamość.

Zawodnikom służb mundurowych proponuje się, aby wystartowali w mundurach, celem integracji środowiska służb mundurowych i zaprezentowania swoich jednostek.

 

W czasie trwania biegu i marszu zbierane będą środki higieny osobistej dla bezdomnych z Domu Brata Alberta w Słupsku. Zawodnicy, którzy chcieliby obdarować bezdomnych środkami higienicznymi (szampony, mydła, pianki do golenia, maszynki, ręczniki, dezodoranty itp., oraz bielizna osobista, tj.: skarpety, slipy, itp.) uprasza się o dostarczenie ich w dniu biegu do Biura Zawodów lub przed biegiem do siedziby Parafii.

 

Wysokość wpisowego wynosi 40 złotych (wpłaty poprzez system elektroniczny). Wysokość wpisowego w dniu zawodów wynosi 50 złotych, płatne w Biurze Zawodów. O wysokości opłaty startowej decyduje dzień, w którym dokonywana jest transakcja, a nie dzień zgłoszenia się do biegu.

Bieg i marsz odbędzie się bez względu na pogodę. Organizator nie odpowiada za rzeczy zagubione i skradzione.

 

Uczestnik startuje wyłącznie na własną odpowiedzialność i ponosi związane z tym ryzyko. Organizator nie ubezpiecza Uczestników biegu i marszu, natomiast uczestnikom organizator doradza, jeżeli uznają to za konieczne, zakup stosownego ubezpieczenia na czas udziału w imprezie biegowej.

 

Protesty rozstrzyga Dyrektor Organizacyjny, Dariusz Kloskowski, (tel. kontaktowy GSM: 602759892, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.) – decyzje Dyrektora są nieodwołalne. Protesty będą rozstrzygane w czasie 24 godzin

 

Link do zapisów, lista uczestników oraz pełny regulamin wydarzenia znajdują się W TYM MIEJSCU.

 

 

Santander Consumer Bank zachęca do zwiedzania Polski z kijami. Akademia Zdrowia Santander Consumer Banku przygotowała zestawienie  szlaków Nordic Walking oferujących atrakcyjne widoki oraz możliwość zwiedzenia zabytkowych miejsc. Wraz z Santander Consumer Bankiem zapraszam zatem do zwiedzenia: Kaszubskiego Parku Krajobrazowego (woj. pomorskie), Parku Zdrojowego w Nałęczowie (woj. lubelskie), Ojcowskiego Parku Narodowego (woj. małopolskie), Wału Zielonogórskiego (woj. lubuskie) czy Polańczyka (woj. podkarpackie).

Z bliższymi informacjami zapoznać się można klikając W TYM MIEJSCU.

 

 

W sobotę 22 czerwca 2019 odbył się w Słupsku zorganizowany przez Fundację Wspierania Inicjatyw Niekonwencjonalnych „Sub ventum” oraz Parafię pw. Św. Jana Kantego w Słupsku bieg i marsz Nordic Walking na K2. Impreza ta rozpoczęła akcję „Bezpieczne wakacje”, która połączona była z oddawaniem krwi oraz rejestracją dawców komórek macierzystych.

Przygotowana przez Organizatora trasa była bardzo trudna i wymagająca. Ale i cel był jak zwykle u Dariusza Kloskowskiego – bardzo szczytny. Szczególnie, że trwają już wakacje i rozpoczął się sezon urlopowy, a krew w tym właśnie okresie jest zazwyczaj szczególnie potrzebna.

K2… Przygotowana przez Darka i Jego Ekipę trasa była właśnie jak ta olbrzymia góra (8611 m n.p.m), która fascynuje i zabija. Zastawia pułapki od samego początku wspinaczki do jej końca. I ciągle znajdują się ludzie, którzy rzucają jej wyzwanie. Takie wyzwanie rzucili K2 słupscy biegacze i kijkarze. I żeby zaatakować ten szczyt wcale nie udali się do odległego Karakorum, lecz do słupskiego Lasku Południowego, bo tamtędy wiodła przygotowana przez Darka i Jego Współpracowników trasa rywalizacji. Tam właśnie podobnie jak podczas wspinaczki na K2 zawodnicy zmagali się z bólem, wysiłkiem, z własną słabością.

Podczas tego biegu każdy z uczestników, który zdecydował się na start i doszedł do mety – zdobył swoje K2. Niejeden z zawodników podczas morderczego wysiłku zapewne myślał o poddaniu się i rezygnacji z dalszej marszruty. Ale fascynacja tym odcinkiem, który już się ma za sobą i tym, który jeszcze został do pokonania oraz duch wzajemnej rywalizacji powodują, że jest tak jak podczas ataku na K2 – nikt nie odpuszcza.

Po przekroczeniu linii mety zarówno uczestnicy biegu, jak i marszu dekorowani byli bitymi medalami w kształcie kropelki krwi. Dekoracji dokonywali: Dyrektor Organizacyjny Biegu Dariusz Kloskowski, proboszcz parafii pw. Św. Jana Kantego ks. Wojciech Filimon oraz poseł Ziemi Słupskiej, a obecnie rzecznik prasowy rządu Piotr Müller.

Po skończonej rywalizacji, zawodnicy mogli posilić się ciepłym posiłkiem, napojami, zjeść chleb ze smalcem, kiełbasę z dziczyzny, amatorzy kiszonych potraw również znaleźli coś dla siebie, a na deser można było spróbować smacznego ciasta.

Po odpoczynku i uzupełnieniu utraconych kalorii nastąpiła dekoracja najlepszych biegaczy najlepsze kobiety open (I – VI) puchary, najlepsi mężczyźni open (I – VI) puchary oraz wśród kijkarzy najlepsze kobiety open (I – III) puchary, najlepsi mężczyźni open (I – III) puchary. Przeprowadzono też klasyfikację na najlepszą drużynę Biegu (I – III).

Po dekoracji zwycięzców wśród zebranych rozlosowane zostały upominki pozyskane m.in. dzięki Panu Pawłowi Lisowskiemu, Staroście Słupskiemu, Firmie L’eclerc, Agnieszka Szmigiero, Kamila Szmigiero, Sepix, Martyna Grużewska, Black Red White, Liliana, Lubińska, Generali, Benefia, Honda Igmar, Michał Kreft, Lasy Państwowe, Dariusz Mikszto.

Serdeczne podziękowania dla Darka, Jego Ekipy i Sponsorów nie tylko za minione K2, ale również za wszystkie przeprowadzane z takim rozmachem akcje charytatywne. Jak zwykle zawsze wszystko dopięte na ostatni guzik.

 

Z wynikami rywalizacji można zapoznać się poniżej:

 

wyniku biegu

wyniki marszu NW

 

 

 

III_Bieg_z_Nadzieja_kontakt9 czerwca 2019 na słupskim stadionie 650 – lecia odbył się III Charytatywny Bieg z Nadzieją. Przy pięknej, słonecznej pogodzie, oprócz biegaczy na linii startu stanęli również nordic walkerzy. W sumie charytatywnie dla „Nadziei” wystartowało ponad 300 osób. Imprezę otworzyła Pani Marta Makuch, wiceprezydent Miasta Słupska oraz Pani Małgorzata Wolska, Dyrektor Fundacji „Nadzieja”.

Zawodnicy mieli do pokonania trasę długości 5 km, co przy lejącym się z nieba żarze łatwe nie było.

Organizatorzy zapewnili puchary zarówno dla zwycięzców indywidualnych, jak i w kategoriach drużynowych, a uczestnicy biegu otrzymali pamiątkowe medale.

Cieszy, że w tak ważne dla poszkodowanych przez los dzieci przedsięwzięcie zaangażowały się również w sposób aktywny znane ze świata polityki osoby. W biegu uczestniczył bowiem poseł ziemi słupskiej Pan Zbigniew Konwiński oraz starosta słupski, Pan Paweł Lisowski.

Ponieważ wydarzenie miało również charakter piknikowy (dzieciom zaplatano warkoczyki, malowano twarze itp.), uczestnicy zawodów przybyli razem ze swoimi rodzinami, by wszyscy mogli miło spędzić wspólnie czas.

 

Środki pozyskane podczas trwania tego wydarzenia zostaną przeznaczone na zakup nowego samochodu dostosowanego do przewozu osób niepełnosprawnych.

 

Z wynikami osiągniętymi przez poszczególnych zawodników zapoznać się można poniżej:

Wyniki Biegu

Wyniki rywalizacji NW

 

 

 

Strona 1 z 45

Podkategorie

Joomla templates by Joomlashine

Colorado Avalanche Authentic Jersey