Akcja ZAUWAŻ MNIE 2012

18 lutego 2012 Akcja Zauważ Mnie zawitała do Kutna. Poniżej prezentujemy linki do stron prezentujące Akcję Zauważ Mnie w tym mieście.

1. http://www.um.kutno.pl/pl/aktualnosci/zauwazmnie

2.http://www.kutno.com.pl/marsz-nordic-walking-w-kutnie

3. http://www.kutno.net.pl/?strona=archiwum&id=26190

4. http://www.ekutno.pl/?kutno=0&y=1&zoom=14714

 

 

Akcja Zauważ Mnie zatacza coraz szersze kręgi. Właśnie otrzymaliśmy relację z Przeworska, przygotowaną przez jej koordynatora, instruktora Związku Harcerstwa Rzeczpospolitej, harcerza orlego, przewodnika Piotra Saczka.

***

W związku z obchodzonym w Polsce Dniem Chorych na Padaczkę, ratownicy Harcerskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego ZHR z Przeworska, Łańcuta, Rozborza, Jarosławia i Chmielnika zorganizowali na przeworskim Rynku akcję informacyjno ? edukacyjną dla mieszkańców miasta, pod nazwą ?Zauważ mnie?. Nie przypadkiem została ona przygotowana na 14 lutego w tzw. ?Walentynki?, gdyż św. Walenty jest również patronem ludzi chorych na padaczkę.

Głównym celem akcji było uświadomienie, jakim problem jest choroba, jakie są jej przyczyny, czym się objawia oraz jak z nią żyć. Te informacje znalazły się na ulotkach informacyjnych oraz artykułach, które rozdawane były przechodniom. Ratownicy przygotowali również dwie stacje z pozorantami, na których uczyli jak poprawnie udzielić pierwszej pomocy podczas napadu. Wszystkim chorym na padaczkę, którzy odwiedzili nasz punkt, rozdane zostały ?karty chorego? (z informacją o chorobie, kontaktem do opiekuna i instrukcją udzielania pierwszej pomocy w razie napadu) w formacie karty kredytowej, które warto zawsze nosić przy sobie.

Patronat nad akcją objęło ?Polskie Stowarzyszenie Ludzi Ciepriących na Padaczkę? ze Sławna, organizujące, co rocznie marsz po zdrowie, czyli długą trasę nordic walking po Polsce, której uczestnicy chcą zwrócić uwagę na problem padaczki.

W akcję harcerzy włączyli się również Burmistrz Miasta Przeworska oraz Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Przeworsku, dzięki którym akcja wzbogacona została w materiały takie jak plakaty, ulotki, karty i informatory.

Podsumowując akcję można śmiało powiedzieć, że wszyscy, którzy ją odwiedzili, są przygotowani do niesienia pomocy, jeśli tylko będzie taka potrzeba!

Koordynator akcji

pwd. Piotr Saczek HO

 

 

W tym miejscu zamieszczać będziemy relacje z poszczególnych etapów marszu Nordic Walking zorganizowanego na rzecz osób chorych na padaczkę w ramach Akcji Zauważ Mnie. Chodzi (p)o Zdrowie 2012.

 

Czytaj więcej: Relacje z Akcji Zauważ Mnie. Chodzi (p)o Zdrowie 2012

Poniżej prezentujemy szczegółowy plan Akcji Zauważ Mnie, która będzie przeprowadzona we Włocławku 20.02.2012.

Organizacja Akcji Zauważ Mnie 2012 we Włocławku

 

 

W 2013 roku, trasa Akcji Zauważ Mnie wiodła będzie z Wrocławia do Koszalina. W związku z tym zapraszamy przedstawicieli miast leżących na trasie Marszu do deklarowania przystąpienia do Akcji Zauważ Mnie 2013. Warunki udziału w Akcji będą ustalane dla każdego miasta indywidualnie.

Kontakt: Jadwiga Grochowalska tel.: 505-178-966 lub e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Zapraszamy

 

 

Strona 1 z 4

Joomla templates by Joomlashine

Colorado Avalanche Authentic Jersey